download

Uudised

Head lapsevanemad

Seoses riigis COVID-19 olukorraga seotud piirangutega perioodil 11. märts kuni 11. aprill 2021 ja suure vajadusega vähendada kontakte ning koroonaviiruse levikut on valitsus andnud tungiva soovituse mitte viia lapsi ilma hädavajaduseta lasteaeda nimetatud ajavahemikus  – otsuse teeb perekond lähtudes oma võimalustest ja vajadustest. Kuna piirangute kehtestamine võis tulla lapsevanematele ootamatult ning kohatasust vabastamise kohta ei olnud kindlat infot enne 11. märtsi ning võttes arvesse, et lapsevanemad vajavad aega võimaluste kaalumiseks ja pereringis läbi arutamiseks, siis rakendatakse kohatasust vabastust lapsevanematele, kes ei too last lasteaeda alates esmaspäevast, 15. märtsist kuni 11. aprillini 2021.  Lapsevanematele, kes nimetatud perioodil ei too lapsi lasteaeda, ei esitata lasteaia kohatasu arvet aprillikuu eest.

Edastame ka lapsevanematele mõeldud kontaktid, kust saate tuge praeguse olukorraga seoses:

Rajaleidja pakub E-R kell 10-14 e-nõustamist lapsevanematele teemadel, mis on seotud lapse probleemidega lasteaias. E-nõustaja töövälisel ajal saab jätta oma küsimuse kirjalikult. Täpsem info: https://rajaleidja.ee/nouanded-lapsevanemale/

Lapsevanematel on vajadusel võimalik saada vaimse tervise teemal nõustamist videosilla või kirjaliku e-nõustamisena. Täpsem info: https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/

Lasteabi telefon 116111 on suunatud igas vanuses lastele ning töötab 24/7, samuti on saab kasutada veebichati võimalust : https://www.lasteabi.ee/. Ka lapsevanemate kõned on oodatud samale numbrile.

PS! Need lapsevanemad, kes veel ei ole andnud teada, kas nende laps tuleb nimetatud perioodil lasteaeda või mitte, palun seda teha esimesel võimalusel kirjutades oma rühma e-postile. Tänan!

Heade soovidega

Kristina Mägi

direktor

Kohila lasteaed Sipsik

Tel. (+372) 55 560 093,

(+372) 48 94 139

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lasteaia kohatasu soodustuse taotluste esitamine Kohila valla haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO
Nüüdsest kuvatakse ARNO keskkonnas lapsevanematele, kes vastavad Kohila valla määruses „Koolieelse lasteasutuse kohatasu ja toiduraha maksmise kord“ https://www.riigiteataja.ee/akt/407112019022?leiaKehtiv
loetletud soodustuste saamise tingimustele, "Minu lapsed" tabeli üleval servas paremas nurgas nupp "Munitsipaallasteaia lasteaiatasu soodustuse taotlus". Selleks, et taotlus esitada, tuleks vajutada antud nupule. Avaneval taotlusvormil kuvatakse taotluse esitaja kontaktandmeid, laste andmeid vastavalt rahvastikuregistri andmetele ning toetuse saamise alguskuupäeva – lapsevanem neid andmeid taotlusel muuta ei saa. Võimalus on "Muu info" alla vajadusel kirjutada informatsiooni, mida soovite vallaamentikule esitada. Taotluse esitamiseks tuleb vajutada nuppu "Esita taotlus" ning taotlus on jõudnud vallaametniku lauale menetlemisele.
Kuni 1. veebruariks (kaasaarvatud) 2021. aastal esitatud taotluste alusel saadakse alates kolmandast lapsest kohatasu vabastust nii jaanuari kuu eest tagasiulatuvalt kui edasiste kuude eest kuni õppeaasta lõpuni. 2. veebruarist kuni 1. märtsini esitatud taotluste alusel saadakse kohatasu soodustust alates märtsi kuus väljastatud arvest jne. Uuel õppeaastal (2021/2022 õ.a) soodustuse saamiseks tuleb esitada uus taotlus. Vanemad, kes on esitanud suurepere kohatasu soodustuse taotluse, kuid soovivad alates kolmandast lapses kohatasu vabastust, peavad esitama taotluse ARNO keskkonnas.
Muude kohatasu soodustuste osas soodustusi tagasiulatuvalt ei rakendata.
Kõik, kes juba on selle õppeaasta kohta kohatasu soodustuse taotluse esitanud (teise lapse kohatasu soodustus, suure pere kohatasu soodustus v.a kohatasu vabastus alates kolmandast lapsest, puudega lapse kohatasu soodustus) ja kellel see soodustus on rakendunud, ARNO keskkonnas uut taotlust enne uue õppeaasta algust uuesti esitama ei pea.
Puudega lapse kohatasu vabastuse taotlust selles keskkonnas esitada ei saa. See taotlus tuleb esitada lasteaia juhile, kes edastab taotluse raamatupidamisele.
Meeldetuletuseks veel kord kõik sissetulekust mittesõltuvad kohatasu soodustuse liigid Kohila vallas:
• lapsevanema poolt kaetav kohatasu on seotud Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammääraga ning moodustab sellest 10%, ehk kohamaks aastal 2021 on 58,40 eurot;
• juhul, kui peres on kaks last ning mõlemad käivad lasteaias, on teise lapse eest kohatasu ühes kuus 8% palga alammäärast ehk 2021. aastal 46,72 eurot;
• kui peres kasvab kolm või enam lapsetoetust saavat last, siis sama pere esimesele ja teisele lapsele moodustab kohatasu ühes kuus 8% töötasu alammäärast, ehk 2021. aastal 46,72 eurot;
• ning kui peres kasvab kolm või enam lapsetoetust saavat last siis kolmanda ja enama lapse eest vanem koolieelse lasteasutuse kohatasu ei maksa.
• puudega lapse eest lapsevanem kohatasu ei maksa.
Soodustust on lapsevanemal õigus taotleda juhul, kui laste ja vähemalt ühe vanema elukoht rahvastikuregistri andmetel on Kohila vallas.
Kui tekib tõrkeid taotluste esitamisel või vajate abi taotluse esitamisel, siis võtke julgelt ühendust valla haridusnõunikuga, kelle kontaktid leiate valla kodulehelt https://kohila.kovtp.ee/ametnikud-ja-tootajad

tkuulutus 1

SIPSIKU LASTEAED ON PUHKUSEL   

12.07 – 16.08.2021

ENNE JA PEALE ÜLDPUHKUST ON LASTEAIAS AVATUD VALVERÜHMAD

(28.06 – 09.07 ja 17.08 – 24.08)

26.07 – 16.08 ON VÕIMALIK KASUTADA MÄNNI LASTEAIA  TEENUST.

Uuesti on kõik rühmad avatud alates 25.08.2021

Valverühmadesse toimub registreerimine maikuu jooksul

Männi lasteaeda saab ette registreerida põhjendatud vajadusel kuni 31.maini:

                                                                                                            Männi lasteaia direktor Ragne Pesur (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  55 56 0048)

Hoiame üksteist!

Kahjuks hetkel me lapsevanemaid siseruumidesse lubada ei saa. Lapse saab üle anda/järgi tulla õues. Ühtlasi palume lapsevanematel õuealal viibida võimalikult vähe. Need juhised on vajalikud, et piirata kontaktide hulka. Ka kergemate haigussümptomitega lapsed ja täiskasvanud lasteaias viibida ei saa. Täname mõistva suhtumise eest!

Kui sul on kas palavik, nohu, kurguvalu, köha, sa ei tunne maitset ega lõhna ning sa tunned, et tervis ei ole korras, siis jää koju ja võta ühendust oma perearstiga!

Püsige kodus kui peres keegi põeb viirushaigust ning perearst on suunanud ta COVID-19 testi tegema. Terved pereliikmed võivad minna tööle / lasteada / kooli / huvikooli / noortekeskusesse jne alles siis, kui test näitab, et tegemist ei ole COVID-19 viirusega.

COVID-19 viirusnakkuse korral peres või sinu lähikontaktide hulgas jääge isolatsiooni.

Kui su enesetunne on halb, siis räägi täiskasvanuga ja mine võimalusel kohe koju. Siis ei lähe ka huvikooli ega noortekeskusesse.

Kui oled saanud positiivse COVID-19 testi tulemuse, teavita sellest lähikontaktseid ja lasteasutust.

Et püsida terve

Soovitame lasteaeda, kooli ja tööle liikuda jala, rattaga või võimalusel autoga.

Ühistransporti kasutades kanna maski.

Pese tihti käsi.

Enne hoonesse sisenemist ja peale väljumist desinfitseeri käsi.

Hoia võimalusel pikivahet, 2 meetrit on paras vahemaa.

Väldi rahvarohkeid kohti kus on palju võõraid inimesi tihedalt koos.

Alamkategooriaid