download

Hoiame üksteist!

Arvestades hetkeolukorda, siis oleme teinud otsuse, et lapsevanemad enam rühmaruumidesse ei sisene. Lapse saab üle anda/järgi tulla garderoobis või õues. Kindlasti ei tohiks lapsevanem mööda lasteaia erinevaid ruume liikuda. Näiteks, kui lasteaias käib ühest perest mitu last, siis palume kasutada iga rühma välisust, mitte liikuda majasiseselt. Samuti on kindel nõue, et lasteaia hoonesse sisenemisel tuleb kasutada sissepääsude juures olevat käte desinfitseerimisvahendit. Need juhised on vajalikud, et piirata kontaktide hulka. Ka kergemate haigussümptomitega lapsed ja täiskasvanud lasteaias viibida ei saa. Täname mõistva suhtumise eest!

Kui sul on kas palavik, nohu, kurguvalu, köha, sa ei tunne maitset ega lõhna ning sa tunned, et tervis ei ole korras, siis jää koju ja võta ühendust oma perearstiga!

Püsige kodus kui peres keegi põeb viirushaigust ning perearst on suunanud ta COVID-19 testi tegema. Terved pereliikmed võivad minna tööle / lasteada / kooli / huvikooli / noortekeskusesse jne alles siis, kui test näitab, et tegemist ei ole COVID-19 viirusega.

COVID-19 viirusnakkuse korral peres või sinu lähikontaktide hulgas jääge isolatsiooni.

Kui su enesetunne on halb, siis räägi täiskasvanuga ja mine võimalusel kohe koju. Siis ei lähe ka huvikooli ega noortekeskusesse.

Kui oled saanud positiivse COVID-19 testi tulemuse, teavita sellest lähikontaktseid ja lasteasutust.

Et püsida terve

Soovitame lasteaeda, kooli ja tööle liikuda jala, rattaga või võimalusel autoga.

Ühistransporti kasutades kanna maski.

Pese tihti käsi.

Enne hoonesse sisenemist ja peale väljumist desinfitseeri käsi.

Hoia võimalusel pikivahet, 2 meetrit on paras vahemaa.

Väldi rahvarohkeid kohti kus on palju võõraid inimesi tihedalt koos.